HD76100 OLP - 3/8 in. x 100 ft. Hose Reel
HD76100 OLP
Storewide
ACCOUNT
Know what part numbers you need? Create a Bulk Order
HD76100 OLP
| UOM | EA |
|---|---|
| Supplier Part Number | HD76100 OLP |
| Drive Type | Spring Driven |
| Hose End | 1/4" Male NPT |
| Hose Included | Yes |
| Inlet | 1/2" NPT(F) |
| Reel Grade | Heavy Duty |
| Reel Outlet | 1/2" NPT(F) |
| Manufacturer | REELCRAFT |
Receive hundreds of parts in a pre-assembled kit with only one part number. Start saving time and labor managing your inventory today!
Our Certified Connector Specialists will work with you to track your quantity levels, identify shortages, replenish your inventory, provide training, and answer your questions.