FSD14050 OLP - 1 in. x 50 ft. Fuel Hose Reel
FSD14050 OLP
Storewide
ACCOUNT
Know what part numbers you need? Create a Bulk Order
FSD14050 OLP
| UOM | EA |
|---|---|
| Supplier Part Number | FSD14050 OLP |
| Drive Type | Spring Driven |
| Hose End | 1" Male NPT |
| Hose Included | Yes |
| Inlet | 1" NPT(F) |
| Reel Grade | Ultimate Duty |
| Reel Outlet | 1" NPT(F) |
| Manufacturer | REELCRAFT |
Receive hundreds of parts in a pre-assembled kit with only one part number. Start saving time and labor managing your inventory today!
Our Certified Connector Specialists will work with you to track your quantity levels, identify shortages, replenish your inventory, provide training, and answer your questions.