7850 OLPSW57 - 1/2 in. x 50 ft. Garden Hose Reel
7850 OLPSW57
Storewide
ACCOUNT
Know what part numbers you need? Create a Bulk Order
7850 OLPSW57
| UOM | EA |
|---|---|
| Supplier Part Number | 7850 OLPSW57 |
| Drive Type | Spring Driven |
| Hose End | 3/4" NH Male |
| Hose Included | Yes |
| Inlet | 1/2" NPT(F) |
| Reel Grade | Premium Duty |
| Reel Outlet | 1/2" NPT(F) |
| Manufacturer | REELCRAFT |
Receive hundreds of parts in a pre-assembled kit with only one part number. Start saving time and labor managing your inventory today!
Our Certified Connector Specialists will work with you to track your quantity levels, identify shortages, replenish your inventory, provide training, and answer your questions.