RT650-OLPG-17WH - 3/8 in. x 50 ft. Nitrogen Hose Reel
RT650-OLPG-17WH
Storewide
ACCOUNT
Know what part numbers you need? Create a Bulk Order
RT650-OLPG-17WH
| Drive Type | Spring Driven |
|---|---|
| Hose End | 1/4" Male NPT |
| Hose Included | Yes |
| Inlet | 1/2" NPT(F) |
| Reel Color | White |
| Reel Grade | Medium Duty |
| Reel Outlet | 1/4" NPT(F) |
| Manufacturer | REELCRAFT |
Receive hundreds of parts in a pre-assembled kit with only one part number. Start saving time and labor managing your inventory today!
Our Certified Connector Specialists will work with you to track your quantity levels, identify shortages, replenish your inventory, provide training, and answer your questions.